Konferencja programowa – zaproszenie – fundusze unijne


W związku z audytem działania funduszowego nr BLY/13 3 9 /2014 zapraszamy na konferencję poświeconą diagnozie wydatkowania dotacji z Bałtyckiego Programu Edukacyjnego

Agenda debata podczas spotkania obejmuje następujące grupy panelowe:

  • Ocena ex-ante Sektorowego Programu Operacyjnego (SPO) „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004-2006″ Uzupełnienie programu
  • Ocena efektów udziału polskich partnerów w projektach realizowanych w ramach programu współpracy transnarodowej INTERREG III B BSR (Region Morza Bałtyckiego)
  • Pozakonkursowe ścieżki wyboru projektów w ramach RPO WSL: Indykatywny Wykaz Projektów Kluczowych oraz Programy Rozwoju Subregionów.
  • Pomiar sprawności wdrożenia założeń EFS na przykładzie kursu szkoleniowego Ośrodek na Kursy w Zakopanem
  • Ewaluacja systemu wyboru projektów
  • Ewaluacja wybranych zagadnień Działania 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013
  • Badanie omnibusowe skuteczności kampanii „Dobra informacja na dobry początek”
  • Ocena zdolności beneficjentów do realizacji projektów wpisanych na Indykatytwną Listę Projektów Indywidualnych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 (tak zwana lista IPI)
  • „Prognoza oddziaływania na środowisko Indykatywnego Wykazu Dużych Projektów dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
  • Wpływ interwencji z funduszy strukturalnych UE na zatrudnienie
  • Ewaluacja on-going Działań 2.1, 2.2 PO KL- badanie przedsiębiorstw uczestniczących w ponaregionalnych i zamkniętych projektów szkoleniowych
  • „Wpływ NPR 2004-2006 I NSS 2007-2013

    Fundusz będzie przeanalizowany w aspekcie potencjału rozwojowego w poniższych uprawomocnionych dotacyjnie branżach (identyfikacja wg PKD).:
  • Obróbka nasion dla celów rozmnażania roślin
  • Produkcja ceramicznych wyrobów stołowych i ozdobnych
  • Naprawa i konserwacja statków powietrznych i statków kosmicznych
  • Wykonywanie pozostałych instalacji budowlanych
  • Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw
  • Transport rurociągowy
  • Pozaszkolne formy edukacji artystycznej
  • Działalność klubów sportowych

    Dla priorytetu „Podnoszenie kompetencji przez szkolenia analizie zostaną poddane działania szkoleniowe na przykładzie dwóch powiatów: zgierski oraz jędrzejowski

    Upoważnieni beneficjenci to: Zakłady Mięsne Ostrołęka S.A., TAPETY GNASZYN S.A., Kompania Spirytusowa „WRATISLAVIA” POLMOS Wrocław S.A., ECO-2, Zakład Usług Antenowych ANTSERWIS Kazimierz Kociński, Henryk Czajkowski, Olenia Kordylewicz s.j. , „TECHNISOFT” , Agresiv Media Norbert Werkowski, DIGITALREPUBLIC , Invigo S.A., MARBA , SMS Central Marcin Kapustka, WAMTECHNIK , IDS A.Dyderski , Promesa Plus , PHU BUDMON Monika Maciak

    Zainteresowanych prosimy o kontakt.