Dobra praca – garść obserwacji od headhuntera


Zaprosiliśmy wiodącego menedżera z popularnego vortalu pracy i kariery szukampracy.pl do opowiedzenia o swoich wnioskach dot. wyboru najlepszego pracodawcy. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Każdy fragment listu motywacyjnego ma istotne znaczenie dla finalnego efektu. W rzeczywistości to ów list jako zbiór elementów, ale także jako kolejne jego części, jest wskaźnikiem dla pytania, czy konkretna osoba zostanie zaproszona na rozmowę rekrutacyjną, czy może niekoniecznie. Pisząc więc ten list, musimy szczególnie gruntownie zweryfikować każde słowo, aby zawartość naszego listu była odpowiednia. Niewątpliwie każdy moduł listu motywacyjnego ma duże znaczenie dla końcowego skutku, lecz tutaj pochylmy się trochę nad takim czynnikiem jak zamknięcie.

Naturalnie wszystkie najbardziej ważkie dane dotyczące indywidualnych umiejętności predystynujących do uzyskania danego stanowiska pracy zawieramy trochę wcześniej, w rozwinięciu, niemniej także i podsumowanie ma poważny wpływ na to, w jaki sposób będziemy w danym miejscu, które może zostać miejscem naszej pracy, widziani. Najwięcej treści należy umieścić w rozwinięciu, podczas gdy zamknięcie pisma jest swoistym streszczeniem całości. W tym miejscu mamy przestrzeń na to, żeby wyrazić jeszcze raz własne zaabsorbowanie anonsem i określonym stanowiskiem, okazać wolę kooperacji, zapewnić o swojej gotowości do zatrudnienia oraz wyrazić nadzieję na osobiste spotkanie.

Dlatego też można w tej części omawianego dokumentu uwzględnić dodatkowo numer telefonu do siebie. Niewątpliwie po tej części tekstowej, oficjalnie nazywanej zakończeniem podania o zatrudnienie, trzeba również dodać dedykowaną klauzulę zawierającą zgodę na wykorzystanie personaliów, jako że w przeciwnym przypadku przedsiębiorca nie będzie miał prawa, aby nawiązać kontakt z konkretną osobą w celu zaproszenia jej na rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto także treść opisanego listu wypada zakończyć wieńczącym zwrotem kurtuazyjnym. Taki mały akcent, a mimo to ma ogromne znaczenie i dowodzi pełnej kultury aplikującego.

Oczywiście rozprawiając o zakończeniu podania o zatrudnienie, warto zwrócić uwagę na kolejny kluczowy element. Rzecz opiera się zatem na tym, aby pismo było wzbogacone odręcznym podpisem osoby starającej się o zatrudnienie. To bardzo istotne, aby wspomniania sygnatura była własnego autorstwa, gdyż uwiarygadnia to aplikującego. Ważne jest również dopilnowanie, aby wspomniany list jako kompletny dokument był logiczny oraz zbudowany wedle obowiązujących reguł.

Autor: Portal darmowe ogłoszenia szukam pracy